Malatya’da bina çöktü! Çok sayıda ekip sevk edildi

09 Kasım 2021 Salı – 17:13 | Son Güncelleme : 09 11 2021 – 17:37

Malatya’da 2 katlı bir bina çöktü. Çok sayıda ekip sevk edildi. Geniş güvenlik önlemleri alındı. Enkaz altından 8 kişi yaralı olarak kurtarıldı. Malatya Valisi Aydın Baruş, “Olaydan kaç kişinin etkilendiği yönünde bilgi olmamakla birlikte yaklaşık 20 civarında insan olduğu söyleniyor” dedi. Ekiplerin çalışmaları devam ediyor.

Malatya’da İnönü Caddesi Sıtmapınar Mahallesinde bilinmeyen bir sebeple 2 katlı bina çöktü.

Çok sayıda ekip sevk edildi. Geniş güvenlik önlemleri alındı.  AA’nın aktardığı bilgilere göre enkaz altından 8 kişi yaralı olarak kurtarıldı. Ekiplerin çalışmaları devam ediyor. 

VALİ’DEN AÇIKLAMA

Malatya Valisi Aydın Baruş A Haber’e yaptığı açıklamada, “Bu 2 katlı bir bina. Olay yerinde görevlilerimizin aktardığına göre, enkazın altından 8 kişi çıkarıldı ve durumları iyi. Bu 2 katlı bir bina. Olay yerinde görevlilerimizin aktardığına göre… Enkazın altından 8 kişi çıkarıldı ve durumları iyi. Ancak çöken binada bir kahvehane, fırın ve bir ticarethane var. Kaç kişinin etkilendiği yönünde kesin bir bilgi yok. Yaklaşık 20 insan olduğu söyleniyor. Olayı araştırıyoruz. AFAD ve itfaiye ekiplerimiz çalışıyor. Gereken yapılıyor.” ifadelerini kullandı.

 

Binanın yıkılmadan önceki hali:

 

About admin

Check Also

Omicron varyantıyla İstanbul’da Kovid vakaları patladı yoğun kar yağışı umut oldu!

İstanbul, 100 bin kişi içinde görülen koronavirüs vaka sayısında1571, 46 ile Türkiye zirvesinde. Koronavirüsün Omicron …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Recent Comments

Gösterilecek yorum yok.

Kategoriler

Stay Updated

Subscribe my Newsletter for new blog posts, tips & new photos. Let's stay updated!