Etajer Nedir, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek? Etajer Nerede Kullanılır?

Etajer Nedir, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

Etajer, çekmeceleri ve içinde rafları bulunan kolay bir şekilde taşınabilen dolapları ifade etmektedir. Türk dil kurumuna göre etajer kelimesinin raflı, taşınabilir ve küçük dolap manasına sahip olduğunu söylemek mümkündür. Etajer, ev dekorasyonu alanında kullanılması tercih edilen mobilyalardan birisi olarak bilinmektedir. Genel olarak düzen sever kişiler tarafından kullanılması tercih edilen bir mobilya türüdür. Etajer kelimesinin sözlük anlamı ise çekmeceli, küçük ve taşınabilir dolap olarak ifade edilebilir.

Etajer Nerede Kullanılır?

Etajerler hem evlerde hem de iş yerlerinde kullanılabilen mobilyalar olarak ifade edilebilir. Evde genel olarak banyolarda kullanıldığı söylenebilir. Küçük ve kolay taşınabilir olması, raflarının bulunması nedeniyle düzenin sağlanmasını kolaylaştırıcı bir etkiye sahip olan etajer, iş yerlerinde sıklıkla tercih edilen bir mobilya olma özelliğine sahiptir. Etajer, çok amaçlı kullanılabilme özelliğine sahip bir mobilya olarak da bilinmektedir. 

Dekoratif Etajerler

Etajerlerin hem yatak odasında hem de banyolarda kullanılması tercih edilmektedir. Evin her alanında kullanılabilecek olan etajer, salonlarda da tamamlayıcı bir unsur olarak tercih edilebilmektedir. Raflarının fazla olması nedeniyle özellikle düzeni seven kişilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak tasarlanmış olduğu söylenebilir. 

Etajer Kullanımı 

Evin her alanında kullanılabilmekte olan etajerler hem düzeni sağlarken hem de güzel bir dekorasyon oluşturmanıza imkan sağlamaktadır. Masadan veya şifonyerden daha küçük olan etajer, sehpadan da daha büyük bir mobilyadır. Etajer, geniş bir koridoru bulunan evlerin giriş kısımlarında da kullanılabilen bir mobilyadır.

Ensar Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Ensar Kime Denir?

About admin

Check Also

Arnavut kaldırımı nasıl yazılır? TDK Arnavut kaldırımı yazılışı birleşik mi, ayrı mı?

18.06.2022 15:52 Son Güncelleme: 18.06.2022 15:54 Türki Dil Kurumu resmi internet adresinde kelimelerin doğru yazılışları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.