Mucit Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Mucit Kime Denir?

Mucit Ne Demek?

 Mucit, bir şeyi ilk kez bulan kimsedir. İcat yapan, geliştiren ve yaratıcı kişi olarak da açıklanabilir. Buluş yapan kimseye, fikir ve metot üreten kişiye de mucit denilmektedir. Yeni bir fikri, üretimi, kullanışlı ve işe yarayan ürünü ilk kez ortaya sunan icat eden kişi şeklinde yer alan açıklama da yine mucit kelimesinin anlamlarından biridir.

 Mucit TDK Sözlük Anlamı Nedir?

 Dilimize Arapçadan geçmiş olan mucit kelimesi için Türk Dil Kurumu sözlüğünde bir açıklama bulunmaktadır. Mucit TDK sözlüğünde açıklama olarak icat eden kimse olarak verilmiştir.

 Mucit Kime Denir?

 Mucit, buluşçu demektir. Farklı alanlarda yenilikler icat eden, olmayan bir şeyi bulan kişiye mucit denilmektedir. Mucitler, her alanda yeni bir şeyler üretebilir. Yaratıcı ve hayal dünyası gelişmiş kişilerdir. Bir başka şekilde tabir edecek olursak farklı ürünleri bir araya getirerek tamamen yeni bir ürün ortaya koyan kişi şeklinde de ifade edilebilir. Merak ve hayal gücünü bir arada kullanarak yeni bir şeyler üreten kişiler mucittir. Mucitler, geçmişte tarihe geçerek günümüzde halen kullanılmakta olan ürünleri tasarlamış olup günümüzde de birçok mucit bulunmaktadır.

Mübadele Nedir, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek? Mübadele Göçü Ne Demek?

 

About admin

Check Also

Arnavut kaldırımı nasıl yazılır? TDK Arnavut kaldırımı yazılışı birleşik mi, ayrı mı?

18.06.2022 15:52 Son Güncelleme: 18.06.2022 15:54 Türki Dil Kurumu resmi internet adresinde kelimelerin doğru yazılışları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.