Avatar 2 ne zaman vizyona girecek, oyuncuları kimler olacak?

Tüm zamanların hasılat rekortmeni olma özelliğini elinde bulunduran Avatar’ın hayranlarına yeni müjde geldi. Fragmanın yayınlanmasıyla birlikte sinemaseverler serinin ikinci filmi için geri sayıma başladı. İşte Avatar 2 ile ilgili tüm bilgiler…

AVATAR 2 NE ZAMAN VİZYONA GİRECEK, OYUNCULARI KİMLER OLACAK?

Sevilen yönetmen James Cameron’ın yönetmen koltuğunda oturacağı serinin ikinci filmin adı, ‘Avatar: The Way of Water’ (Avatar: Suyun Yolu) olarak belirlendi.

Avatar 2 filmi, 16 Aralık 2022’de birçok ülkede vizyona girecek. Seriyi takip eden devam filmleri ise 2024, 2026 ve 2028 yıllarında vizyonda olacak. Projede yer alacak oyuncular ise henüz açıklanmadı.

AVATAR FİLMİ HAKKINDA

Avatar, 2009 ABD yapımı destansı bilimkurgu filmi. Filmin senaryosunu Titanik, Yaratık 2, Terminatör filmlerinin yönetmeni James Cameron yazmış ve filmi yönetmiştir. Üç boyutlu (3D) sinema tekniği ile çekilmiştir. 18 Aralık 2009 tarihinde gösterime girmiştir. Aynı zamanda tüm zamanların en çok hasılat yapan film rekorunu elinde bulunduruyor.

Film geleneksel 2-D, 3-D ve IMAX 3D formatlarında gösterime sokuldu. Avatar’ın resmi bütçesi 237 milyon dolardır.

Avatar’ın galası 10 Aralık 2009’da Londra, Birleşik Krallık’ta yapıldı ve 18 Aralık 2009’da ABD ve Kanada’da gösterime girdi. ABD ve Kanada’da açılış gününde 26 milyon $ hafta sonunda ise 77 milyon $ hasılat elde etti. Uluslararası açılışı iki gün daha erken gerçekleşti ve gösterimin ilk beş günü sonunda dünya çapında 232 milyon $ hasılat elde etti. Gösterimin üçüncü haftasında 1 milyar $ hasılatı geçti ve altıncı haftada Cameron’un daha önceki filmi Titanik’in sahip olduğu 2 milyar 185 milyon $ hasılatı geride bırakarak tüm zamanların gişe hasılatı rekorunu elde etti.

 

About admin

Check Also

Yıllar sonra bulundu: O eser 23 milyon euroya satıldı

Rönesans dönemi sanatçısı Michelangelo’nun yıllar sonra ortaya çıkan eskiz çalışması, müzayede evi Christie’s tarafından Fransa’nın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.