İngiltere’de bıçaklı saldırıya uğrayan milletvekili David Amess hayatını kaybetti

AA |  15 Ekim 2021 Cuma – 17:45 | Son Güncelleme : 15 10 2021 – 18:04

İngiltere’de bıçaklı saldırıya uğrayan Muhafazakar Parti milletvekili David Amess hayatını kaybetti. 2019 yılında Göbeklitepe’yi ziyaret eden Amess, “Denizi, kumu, güneşi bir çok yerde bulabilirsiniz ama çok nadir yerde 10 bin yıl gerisine dair bir anıyı bulabilirsiniz” açıklamasında bulunmuştu.

İngiltere’de Muhafazakar Parti Milletvekili David Amess bıçaklı saldırıya uğradı.

 

Essex Polisi yaptığı açıklamada, seçim bölgesinde toplantısı sırasında bıçaklı saldırıya uğrayan 69 yaşındaki Amess’in hayatını kaybettiğini bildirdi.

 

Toplantının yapıldığı Belfairs Metodist Kilisesi’ne giren saldırgan, milletvekilini birden fazla bıçaklamış, Essex polisi, saldırı sonrası bir kişinin gözaltına alındığını duyurmuştu.

 

Bir parti yetkilisi, Sky News’e yaptığı açıklamada, 69 yaşındaki Amess’e kilisede müdahale edildiğini ve hava ambulansının da olay yerinde olduğunu söylemişti.

 

 

GÖBEKLİTEPE’YE ZİYARETE GELMİŞTİ

 

İngiliz Milletvekili David Amess, 2019 yılında Göbeklitepeye ziyarete gelmişti.

 

Amess, binlerce yıl öncesinde yapılmış olan Göbeklitepe’nin kendisini çok etkilediğini söylemiş, İngiltere’ye döndüğünde kendisinin de buranın gezilmesi için insanlara tavsiyelerde bulunacağını ifade etmişti.

 

Amess, gezileri sırasında yaptıkları paylaşımlarla Türkiye’nin İngiltere’deki popülerliğinin artacağına inandığını anlatarak, “Türk halkı, İngiliz halkını burada istediği sürece gelecekte Göbeklitepe’yi görmeye çok fazla İngiliz gelecektir. İngiltere’ye döndüğümde kesinlikle insanlara Göbeklitepe’yi görmeleri noktasında tavsiyelerde bulunacağım. Denizi, kumu, güneşi bir çok yerde bulabilirsiniz ama çok nadir yerde 10 bin yıl gerisine dair bir anıyı bulabilirsiniz” diye konuşmuştu.

 

About admin

Check Also

Merak edildi: Albız ne demek? Tarihte Albıs ne anlama geliyor? Albıs neye ve kime denir?

Destan dizisinde Albıs ya da Albız kelimesi gündem oldu. Albız kelimesi aynı zamanda Albıs, Albas …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.