Galataport İstanbul’a bir gemi daha yanaştı

Rojda ALTINTAŞ – Feridun AÇIKGÖZ – Zeki GÜNAL / İSTANBUL, (DHA)  |  15 Ekim 2021 Cuma – 18:00 | Son Güncelleme : 15 10 2021 – 18:00

Galataport İstanbul’un ikinci yolcu gemisi geldi. Yunanistan’dan gelen Viking Sky gemisi İstanbul’da 2 gün kalacak.

2014 yılında yapımına başlanan Galataport İstanbul’a Viking Sky adlı gemi 500 yolcusuyla öğle saatlerinde yanaştı. Galataport İstanbul, ilk yolcu gemisinden iki hafta sonra ikinci yolcu gemisini ağırlıyor. Yunanistan’dan hareket eden Viking Sky, bağlı olduğu Viking Ocean Cruises firmasının altı gemisinin ikisi Amerika’da, dördü ise Avrupa’da seyahat halinde bulunuyor. 1 Ekim’de Bulgaristan’ın Varna şehrinden gelen SeaDream II adlı gemiden sonra Galataport İstanbul’a demirleyen ikinci yolcu gemisi olan Viking Sky, İstanbul’da iki gün kalacak. Gemide seyahat eden yolcuların uyrukları ABD, İngiltere ve Kuzey Avrupa’dan oluşuyor. Gemi 18 Ekim’de İstanbul’dan yeni yolcuları ile tekrar Kuşadası üzerinden Yunanistan’a gitmek üzere limandan ayrılacak.

 

Galataport İstanbul Liman İşletmeciliği ve Yatırımları A.Ş. Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, “1 Ekim’de gelen gemi daha çok yat tipi bir gemiydi. Gemi bin kişilik ancak içerisinde 500 kişi var. Bir o kadar da mürettebat var, onlar da bizim için kıymetli. Gemi Kuşadası’ndan geldi, tekrar Kuşadası’na gittikten sonra yeni yolcularıyla birlikte Yunan adalarına devam edecek. Gemi, pazartesi saat 18.00’de ayrılacak. Bu geminin özellikle Türkiye ve Yunanistan arasındaki sınırlar kalktıktan sonra İstanbul’a gelmesi bizi mutlu etti” dedi.

About admin

Check Also

Anka Kuşu Nedir, Neyi Temsil Eder? Anka Kuşu Hikayesi Neyi Anlatır?

 Anka Kuşu Nedir?  Anka kuşu aynı zamanda diğer ismine Zümrüdüanka kuşu olarak bilinmektedir. Kökeni ise …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.