VJ Bülent: 8 aydır yastayım

VJ Bülent, 14 yıl sonra ise isminin başına VJ unvanını veren Kral TV’den ayrılıyor. Ünlü sunucu, “14 yılın sonunda ayrılırken ne hissetmiştiniz” sorusuna şu yanıtı veriyor:

“Şaşkınlık ve üzüntüydü. Devam etmek istiyordum. Ama onlar istemedi. Katıldığım bir programda hiç istemediğim bir sohbetin arasında kaldım. Asla dahil olmadım o konuşmalara. Fakat o programı terk etmediğim için Kral TV’de devam etmemi istemediler. Kral TV’de 14 yıl daha çalışacağımı zannediyordum. Orayla ilişiğim kesildiğimde çok üzüldüm. Çünkü çok büyük emek vermiştim. 14 yıl düşünsene…”

“Üzüldüm, böyle bir uğurlanışı hiç hak etmemiştim. Oradan aldığım parayı hiç ellemedim. Hemen annem ve babama ev aldım. En büyük hayalimi gerçekleştirdim ve onları kiradan kurtardım. Evrene Kral TV’yle ilgili kötü bir mesaj göndermedim böylece. Vedalaşmamız kötü oldu ama helal paramla annem babam kendi evlerinde yaşadı.” VJ Bülent, 90’ların kendisi için sevgi, vicdan, hoşgörü olduğunu belirtiyor: “Yeni jenerasyon çok hırslı ve sevgiden uzak. Şimdi o programları yapsak tutacağını zannetmiyorum. Öyle bir kitle yok. Yeni jenerasyon TikTok’ta.”

Bir gecede evimi kapatıp gittim

 

50 yaşındaki VJ Bülent, şimdilerde Edirne ve Selanik arası sakin bir hayat sürüyor:
“Anneannemin doğum yeri Selanik’ti, babaannemler Edirne’de… İki yere de gidip geliyorum. Zaten bir günde İstanbul’daki evimi kapattım çıktım. Tüm eşyalarımı arkadaşlarıma dağıttım. Bir tek kedim Madonna’yı aldım. Piyasadan isteyerek ve bilinçli olarak uzaklaştım. 11 yıldır da ekrandan uzağım. Ama hâlâ ekranda olduğumu sanıyorlar. Okuyamadığım kitapları okumaya başladım. İzleyemediğim Filmler vardı, onları izliyorum. Nuri Bilge Ceylan’ın sinemasının özelliği nedir diye merak ettim. Onu araştırıyorum. Yarım kalmış şeyleri tamamlamaya çalışıyorum.”

 

Daha önce iki şarkı çıkaran ünlü sunucu, “Yeni şarkım hazır. ‘Can Damarımsın 2’ gibi bir şey… Vokalleri, fotoğrafları, her şeyi hazır. Klip çekmek için İstanbul’a gelmem lazım. Koronavirüs yüzünden de gelemiyorum” diyor.

 

VJ Bülent, “Yeniden VJ’lik yapmayı düşünür müsünüz?” sorusuna ise şu yanıtı veriyor:

“Biri yazmıştı ‘Bülent’le başladı VJ’lik, Bülent’le bitti.’ Sanki doğru gibi… O dönemden sadece VJ Zuhal, Funda, Emre, Engin, Ataberk ile görüşüyorum.”

 

Yastayım

 

“Twitter’da tavada yapılan kek tarifim meşhur oldu. Tarifi dostum Uhde Seçil’den öğrendim. Annemi kaybettikten sonra asla Yemek pişirmiyorum. Annemden sonra hayata küstüm ve kırgınım. Şu an yas sürecindeyim. Twitter’dan hiç tanımadığım sanatçılar bana baş sağlığı diledi. Demek Türkiye’de başıma bir şey gelse ve bir evin kapısını çalsam sanırım aç kalmayabilirim. Sanırım beni davet ederler. Sevilmişim ben o dönem.”

 

“Japon Bülent hemen gir içeri”

 

“Yıldız Tilbe ile arkadaşlığımız bir hayranı olarak başladı. Sonunda Kuruçeşme’deki evine gittim. Yıldız da beni kırmadı, ‘Japon Bülent mi, hemen girsin içeri’ dedi. Anneciğimi kaybettikten sonra ilk arayanlardan biriydi. Kolay kolay duygularını göstermeyen biridir. Beni aradı ve ‘Ağla, ağlamazsan gönlüm kalır, için rahatlar’ dedi. Telefonda o ağladı, ben ağladım. 8 ay oldu annemi kaybedeli. Annemi kaybedince tüm hayat durdu.”

 

Aysel Gürel, Serdar Ortaç’a platonik âşıktı

 

“Aysel Gürel, Serdar Ortaç’a platonik âşıktı. Aysel, bir kitap çıkarmıştı. Ben de ona jest olsun diye kitaptan Serdar’a yazdığı aşk şiirini yayında okudum. Yayın sonrası Aysel’i aradım ve bana, ‘Kesinlikle, sana bir daha benim şiirlerimi okumayı yasaklıyorum. Bir aval âşığın başka bir avala aşkı gibi melankolik bir şekilde okudun. Ben Serdar’ı öyle sevmiyorum’ dedi. Bir daha da Aysel’in kitabından şiir okumadım.” (Hürriyet)

 

 

About admin

Check Also

Anka Kuşu Nedir, Neyi Temsil Eder? Anka Kuşu Hikayesi Neyi Anlatır?

 Anka Kuşu Nedir?  Anka kuşu aynı zamanda diğer ismine Zümrüdüanka kuşu olarak bilinmektedir. Kökeni ise …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.