Suudi Arabistan’dan son dakika umre kararı: Onlara yasaklandı

AA |  09 Ekim 2021 Cumartesi – 18:51 | Son Güncelleme : 09 10 2021 – 18:51

Suudi Arabistan yönetimi, 10 Ekim’den itibaren, sadece 2 doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olanlara umre ve ibadet izni verileceğini duyurdu.

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, 10  Ekim’den itibaren umre yapma ve Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’de ibadet etme  izninin, sadece ülkede kabul edilen Kovid-19 aşısından 2 doz olanlarla sınırlı  tutulacağını belirtti.

 

Açıklamada, umre, ibadet ya da ziyaret için izin almış ancak 2 doz  aşısını yaptırmamış kişilerin, izinlerinin iptal olmaması için 2. dozu izin  tarihinden 48 saat önce olması gerektiği ifade edildi.

 

Bakanlık, Kovid-19’la ilgili alınan tüm tedbir ve koruyucu önlemlerin,  salgının seyrindeki gelişmelere göre Halk Sağlığı Kurumu tarafından sürekli  değerlendirmeye tabi tutulduğunu aktardı.

 

 Suudi Arabistan ağustos ayında Kovid-19 tedbirlerine riayet edilerek  aylık 2 milyon umrecinin kabul edileceğini duyurmuştu.

About admin

Check Also

Vaspurakan Savaşı! Vaspurakan şimdiki adı nedir? Tarihte Vaspurakan valileri! Alparslan Büyük Selçuklu Vaspurakan valisi!

Vaspurakan şehri nerede sorusu sıkça araştırılıyor. TRT 1 ekranlarında yayımlanan Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Vaspurakan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.