Cuma hutbesinde yeni uygulama başladı! 9 ay eğitim aldı, imam ve…

Salih TEKİN / ERZURUM, (DHA) |  08 Ekim 2021 Cuma – 18:40 | Son Güncelleme : 08 10 2021 – 18:40

Erzurum’un Palandöken ilçesindeki Solakzade Camisi’nde, cuma hutbeleri işitme engelliler için işaret diliyle anlatılıyor.

Cuma hutbesinin işaret dili ile anlatılması uygulaması, Şubat 2021’de Solakzade Camisi’nde hayata geçti. Caminin imam hatipleri Cihan Şehri ile Ali Turhan’ın okuduğu hutbeyi Murat Aybas, işaret diliyle namaza gelen işitme engellilere anlatıyor. İşaret diliyle hutbeyi anlatmak için 9 ay kurs aldığını belirten Aybas, engellilerin uygulamadan memnun olduklarını söyledi. Caminin imam hatibi Cihan Şehri, amaçlarının il genelindeki bütün işitme engellilerine ulaşmak ve dinin gereklerini, hutbede ne demek istediklerini anlamalarını sağlamak olduğunu belirtti.

 

Palandöken Müftüsü Abdulhalim Acar, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Türkiye genelinde çalışma başlattığını aktararak, özel kurs alan personelin hutbeyi işitme engellilere anlattığını ifade etti. Müftülük olarak engellilere yönelik hizmetlerini tekrarladıklarını vurgulayan Acar, eğitim almak isteyenlerin müracaat edebileceklerini bildirdi. 

 

About admin

Check Also

Anka Kuşu Nedir, Neyi Temsil Eder? Anka Kuşu Hikayesi Neyi Anlatır?

 Anka Kuşu Nedir?  Anka kuşu aynı zamanda diğer ismine Zümrüdüanka kuşu olarak bilinmektedir. Kökeni ise …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.