Araba satışları ile ilgili son dakika açıklaması!

07 Ekim 2021 Perşembe – 10:48 | Son Güncelleme : 07 10 2021 – 10:56

Araba piyasası ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Bakan Muş canlı yayında açıkladı. Araba satışları ile ilgili inceleme başlatılacağı ortaya çıktı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş marketlerdeki fahiş fiyatlara ilişkin önemli açıklamalarda bulunarak “Gıda alımlarında kapsamlı bir denetim yapıyoruz. Girdi maliyetleri ister istemez fiyatlara yansıyor” dedi. Bakan Muş araç satışlarına ilişkin, “Araç satışlarıyla ilgili ciddi iddialar var, inceleyeceğiz, hukuksuz bir durum varsa gerekirse mevzuatımızı da değiştiririz.” ifadelerini kullandı.

Araba satışları ile ilgili önemli bir açıklama yapıldı. Bakan Muş inceleme başlatılacağını söyledi. 

 

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, NTV’de marketlerdeki fahiş fiyatlarına ilişkin soruları yanıtladı.

 

“FAHİŞ FİYATLARLA İLGİLİ İKİ NEDEN VAR”

 

Bakan Muş’un açıklamalarından öne çıkanlar:

 

Dünyada pandemiden sonra emtia fiyatları yükseldi. Vatandaşlardan şikayetler geliyor denetim yapıyoruz. Teftiş Kurulu bakıyor, denetimleri sürdürüyoruz. Elde ettiğimiz verileri kurul içinde değerlendiriyoruz. Girdi maliyetleri ister istemez fiyatlara yansıyor. Artışlara ilişkin iki sebep var, tedarik zincirindeki üretim aksamaları ve Merkez Bankaları’nın genişletici para politikaları. Gıda alımlarında kapsamlı bir denetim yapıyoruz. Dünyada ciddi bir enflasyon oluşmuş durumda.

 

 

GEREKİRSE MEVZUATI DEĞİŞTİRİRİZ

 

Araç satışlarıyla ilgili ciddi iddialar var, inceleyeceğiz, hukuksuz bir durum varsa gerekirse mevzuatımızı da değiştiririz. Vatandaş ÖTV indiriminden sonra araba bulamadığı ile alakalı şikayetler yapıyor.

 

Galerilere verdiler arabaları. Bayiler galerilerle anlaştı’ diyorlar. Bunlar iddia. Biz bunu araştırmakla görevliyiz. Bu araç stokta tutulmuşsa, gerçekten galericiye verilmişse, vatandaşa araçlar verilmemişse ve biz bunu tespit edersek yaptırımları çok ağır.

 

Gümrük Birliği’nin güncellenmesi kaçınılmaz, bu güncelleme gerçekleşecek.

 

GÜMRÜKTEKİ OPERASYONLAR

 

Ciddi altyapı yatırımları yapıldı, bu avantaj sağlıyor. Gelen her ihbarı titizlikle değerlendiriyoruz.”

About admin

Check Also

Anka Kuşu Nedir, Neyi Temsil Eder? Anka Kuşu Hikayesi Neyi Anlatır?

 Anka Kuşu Nedir?  Anka kuşu aynı zamanda diğer ismine Zümrüdüanka kuşu olarak bilinmektedir. Kökeni ise …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.