Ünlü beyin cerrahı siber saldırganların hedefi oldu! Hesabı çalındı ve…

03 Eylül 2021 Cuma – 17:13 | Son Güncelleme : 03 09 2021 – 17:13

Ünlü beyin cerrahı Prof. Dr. Derya Uludüz, siber saldırganların hedefi oldu. Dolandırıcılar Uludüz’ün sosyal medya hesabını çalarak, arkadaş grubunda bulunan kişileri dolandırdı. Derya Uludüz soluğu savcılıkta aldı.

CNN Türk Muhabiri Sema Akbulut ve kameraman Ümit Sertabipoğlu’nun özel haberine göre, Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Derya Uludüz’ün “Mavi tıklı” sosyal medya hesabı siber saldırganlar tarafından çalındı.

 

MAKALEYE TIKLADI HESABI ÇALINDI

 

Prof. Dr. Derya Uludüz, “Sosyal medyada bir hesabım var benim o hesabı bir mesaj geldi Ve çok sevdiğim çok samimi olduğum bir arkadaşımdan Ayşe hanım bana yazmış işte Deryacım çok güzel bir baş ağrısı ile ilgili yeni bir haber var makale var orada senden de bahsediyorlar senin sözlerinden istersen bir bak diye. Makaleye tıkladıktan sonra bir daha sosyal medya hesabıma ulaşamaz oldum.

 

HESABIMA BİR DAHA ULAŞAMADIM

 

Sosyal medya hesabıma ulaşamamaya başladım acaba dedim telefonumla ilgili bir durum mu var şifremi yanlış yazdım diye tekrar tekrar Tekrar ısrarla girdim sonra hiçbir şekilde giremedim mesaj gelecek cep telefonunuza diyor ama cep telefonuma mesaj gelmiyor” dedi.

 

ARKADAŞ GRUPLARINI DOLANDIRDILAR

 

Prof. Dr. Derya Uludüz’ün sosyal medya hesabını çalan dolandırıcılar, sahte yatırım mesajları yayınlamaya başladı. Uludüz’ün arkadaş grubundaki kişiler o hesaplara para yatırmaya başladı.

 

KİMİ 10 BİN KİMİ 20 BİN LİRA KAPTIRDI 

 

Kısa süre sonra Prof. Dr. Derya Uludüz’ün arkadaşları tek tek onu arayarak dolandırıldıkları şikayetinde bulundu.

 

Ünlü cerrah, savcılığa giderek dolandırıcılardan şikayetçi oldu.

About admin

Check Also

Arnavut kaldırımı nasıl yazılır? TDK Arnavut kaldırımı yazılışı birleşik mi, ayrı mı?

18.06.2022 15:52 Son Güncelleme: 18.06.2022 15:54 Türki Dil Kurumu resmi internet adresinde kelimelerin doğru yazılışları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.