‘Aşı olun’ çağrısı yaptı! Bir gün sonra koronavirüsten hayatını kaybetti

AA |  02 Eylül 2021 Perşembe – 17:59 | Son Güncelleme : 02 09 2021 – 17:59

Karaman’da koronavirüs sonucu hayatını kaybeden 57 yaşındaki Süleyman Can’ın, bir gün önce yoğun bakımdayken çektiği video ile “aşı olun” çağrısı yaptığı ortaya çıktı.

Alınan bilgiye göre, uzun süre Almanya’da yaşayan Süleyman Can, emekli olduktan sonra haziran ayında memleketi Karaman’a döndü.

 

Karaman’da yaşamaya başlayan Can, yakınlarının tüm uyarı ve ısrarlarına rağmen aşı olmadı. Koronavirüse yakalanan ve geçen hafta Karaman Eğitim Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan Can, bu gece yoğun bakımda hayatını kaybetti. Can’ın vefatından bir gün önce hastaneden çektiği video ile yakınlarına “aşı olun” çağrısı yaptığı anlaşıldı.

 

Can’ın akrabası Bünyamin Katırcı, yaptığı açıklamada, koronavirüse bir kayıp daha vermenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

 

Dün Can ile hastanede tedavi gördüğü sırada telefonla görüştüğünü ifade eden Katırcı, şunları kaydetti:

 

“Bana çok kötü olduğunu nefes alamadığını söyledi. Ben de çevremde aşıya karşı olanlar olduğunu, onları aşıya ikna için kendini yormadan çektiği sıkıntıları anlatan, aşı olmanın önemini vurgulayan bir video çekmesini rica ettim. Bir video çekerek bana gönderdi. Bunu sosyal medyada paylaştık. Maalesef bugün sabah saatlerinde vefat ettiği haberini aldık. Çok üzgünüz. Aşı olmuş olsaydı belki şu an yaşıyor olacaktı. Ben herkesi aşı olmaya davet ediyorum.”

About admin

Check Also

Arnavut kaldırımı nasıl yazılır? TDK Arnavut kaldırımı yazılışı birleşik mi, ayrı mı?

18.06.2022 15:52 Son Güncelleme: 18.06.2022 15:54 Türki Dil Kurumu resmi internet adresinde kelimelerin doğru yazılışları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.