Meteoroloji’den kritik uyarı! Tek tek saydı, 6 derece düşecek!

AA |  31 Ağustos 2021 Salı – 18:56 | Son Güncelleme : 31 08 2021 – 18:56

Meteoroloji tarafından yeni bir uyarı yayımlandı. Eskişehir, Bursa, Kütahya ve Bilecik’te hava sıcaklıklarının, mevsim normallerinin 2 ila 6 derece altına düşeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından yapılan değerlendirmede, yarından itibaren Eskişehir’in batı kesimleri hariç diğer kesimleri ile Kütahya’nın güneydoğusunda, perşembe, cuma günü ise Bursa ve Bilecik’te yer yer sağanak kimi zaman gök gürültülü sağanak görüleceği belirtildi.

 

Mevsim normallerinin 3 ila 8 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının perşembe gününden itibaren hissedilir derecede azalacağı, bölge genelinde sıcaklıkların mevsim normallerinin 2 ila 6 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor.

 

Yağışların ve ani sıcaklık azalmasının meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

 

PERŞEMBE GÜNÜNDEN İTİBAREN DÜŞÜYOR

 

Marmara Bölgesi’nde perşembe gününden itibaren hava sıcaklıklarının düşmesi bekleniyor.

 

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, mevsim normallerinin 3 ila 8 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, 2 Eylül Perşembe gününden itibaren hissedilir derecede azalarak bölge genelinde mevsim normallerinin 2 ila 6 derece altına ineceği tahmin ediliyor.

About admin

Check Also

Arnavut kaldırımı nasıl yazılır? TDK Arnavut kaldırımı yazılışı birleşik mi, ayrı mı?

18.06.2022 15:52 Son Güncelleme: 18.06.2022 15:54 Türki Dil Kurumu resmi internet adresinde kelimelerin doğru yazılışları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.