Afet bölgesinde borçluların, taksit ödeme süreleri uzatıldı

27 Ağustos 2021 Cuma – 2:11 | Son Güncelleme : 27 08 2021 – 2:11

Yangın ve sel felaketinin yaşandığı illerde, devlet alacakları yapılandırıldı. Karara göre, mücbir sebep ilan edilen dönemlerdeki alacaklar taksitlendirildi. Karar Muğla, Kastamonu, Antalya ve Rize’nin de aralarında bulunduğu 11 ili kapsıyor.

Afet bölgesi ilan edilen illerdeki devlet alacaklarında yapılandırılmaya gidildi. Karar Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. 

 

Afet bölgelerindeki alacaklı idarelere borçlu olanların, mücbir sebep tarihindeki ödemelerinin taksitlendirildiği ifade edildi. Taksit ödemelerinin süreleri de belirlendi.

 

Karar 11 ildeki 47 ilçeyi kapsıyor

 

47 ilçe ve bazı beldeleri kapsayan kararda afet süreci göz önünde bulundurularak mücbir sebep tarihleri de belirlendi. Bu mücbir sebep tarihleri Resmi Gazete’de yayımlandı.

 

Bu dönemde ödenmesi gereken birinci taksitler mücbir sebebin sona erdiği tarihi izleyen ayda ödenecek. Sonraki taksitlerin de bu ayı takip eden ikişer aylık dönemler halinde ödenmesine karar verildi. 

 

Aylık halde ödenmesi gereken taksitler de mücbir sebebin sona erdiği tarihi izleyen ilk aydan itibaren başlayacak. 

About admin

Check Also

Arnavut kaldırımı nasıl yazılır? TDK Arnavut kaldırımı yazılışı birleşik mi, ayrı mı?

18.06.2022 15:52 Son Güncelleme: 18.06.2022 15:54 Türki Dil Kurumu resmi internet adresinde kelimelerin doğru yazılışları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.