İsrail açık açık tehdit etti! ‘Yakın zamanda’ dedi ve operasyonu açıkladı

AA |  26 Ağustos 2021 Perşembe – 1:26 | Son Güncelleme : 26 08 2021 – 1:26

İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi, “belki yakın zamanda” ifadesini kullanarak Gazze’ye yönelik askeri bir operasyona hazırlandıklarını, İran’a karşı askeri seçenek için de hazırlıkların hızlandırıldığını ifade etti.

İsrail Kamu Yayın Kuruluşu KAN’ın haberine göre Genelkurmay Başkanı  Kochavi, savaş muhabirlerine açıklamalarda bulundu.

 

Kochavi, “Belki de yakın bir zamanda Gazze’de yeni bir operasyona  hazırlanıyoruz ve arkasında kim olursa olsun İsrail’in egemenliğinin ihlal  edilmesini kabul etmiyoruz ve etmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Nükleer programını durdurması için başka bir seçenek bulunmaması  halinde ordunun İran’a karşı da askeri seçenek için hazırlıkları hızlandırdığını  vurgulayan İsraiili Bakan, bu amaç için savunma bütçesi tahsis edildiğini  aktardı.

 

Kochavi, Savunma Bakanlığının 2021 yılı bütçesi için 1,5 milyar şekel  (yaklaşık 460 milyon dolar), 2022 yılı için de 1 milyar şekelden (yaklaşık 310  milyon dolar) fazla ödenek aldığını dile getirdi.

 

İran’ın bölgedeki deniz faaliyetlerine karşı koyma planlarıyla ilgili  ise Kochavi, İsrail ordusunun İran’ın Orta Doğu’daki nüfuzunu azaltmak için  sistematik ve çeşitli şekillerde çalıştığını sözlerine ekledi.

 

About admin

Check Also

Arnavut kaldırımı nasıl yazılır? TDK Arnavut kaldırımı yazılışı birleşik mi, ayrı mı?

18.06.2022 15:52 Son Güncelleme: 18.06.2022 15:54 Türki Dil Kurumu resmi internet adresinde kelimelerin doğru yazılışları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.