Özge Özpirinçci’nin kızına vermeyi düşündüğü isim olay oldu!

23 Ağustos 2021 Pazartesi – 11:58 | Son Güncelleme : 23 08 2021 – 11:58

Kız bebeğini kucağına almak için gün sayan oyuncu Özge Özpirinçci, kızına vermeyi düşündüğü ismi ilk kez açıkladı.

Burak Yamantürk ile birlikte olan oyuncu Özge Özpirinçci, doğum için gün sayıyor. Hürriyet’e konuşan Özpirinçci, kızına vermeyi düşündüğü ismi ilk kez açıkladı.

 

Uzun yıllardır Burak Yamantürk’le birlikte olan Özge Özpirinçci, çıkan hamilelik haberlerini doğrulamış, 13 haftalık hamile olduğunu söylemişti. Ünlü çiftin, bebeklerinin cinsiyeti ise kız. 

 

“35’lerinde Üzüm Hanım, 70’inde Üzüm Teyze”

 

Güzel oyuncu, “Hamile kaldığımdan beri aklımda tek isim var: Üzüm. Bana herkes, “Çocuğuna bunu yapma Özge” deyip duruyor. Bence güzel bir isim. Küçük çocuk Üzüm, genç kız Üzüm, 35’lerinde Üzüm Hanım, 70’inde Üzüm Teyze. Ayrıca Üzüm Yamantürk de çok fonetik geliyor kulağıma. Ama kesinlikte ret oyu aldım bu isim için. Ben gizli gizli Üzüm diyeceğim galiba çocuğuma” diyerek şaşkınlık yarattı.

 

Üzüm isminin anlamı

 

Asmanın taze ya da kuru olarak yenen ve salkım durumunda bulunan meyvesi

 

Üzüm isminin sözlük anlamı

 

Asmagiller (Vitaceae) familyasından, yaprakları elsi, bakka tipi meyveleri olan ve meyveleri için kültürü yapılan, ülkemizde 3 tür ve pek çok kültür çeşidi ile temsil edilen, tırmanıcı gövdeli, çalı formundaki bitkiler.

About admin

Check Also

Arnavut kaldırımı nasıl yazılır? TDK Arnavut kaldırımı yazılışı birleşik mi, ayrı mı?

18.06.2022 15:52 Son Güncelleme: 18.06.2022 15:54 Türki Dil Kurumu resmi internet adresinde kelimelerin doğru yazılışları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.