Afganistan’da bakandı Almanya’da kurye oldu!

22 Ağustos 2021 Pazar – 12:37 | Son Güncelleme : 22 08 2021 – 13:03

Taliban’ın yönetimi ele geçirdiği Afganistan’dan dünyayı şok eden haberler gelmeye devam ediyor. Kabil’den kaçanların dehşet veren görüntülerinden sonra, infaz timinin kapı kapı gezdiği iddiaları da tedirginlik yaratıyor. Ülkeden kaçan üst düzey devlet yetkilileri dikkat çekerken, vatandaşları kaderlerini terk ettikleri iddiasıyla da tepki topluyor. Almanya’nın Leipzig kentine kaçan Afganistan’ın eski İletişim Bakanı Sayed Ahmad Saadat’ın yaptığı iş ise dünya gündemine oturdu.

Taliban’ın 15 Ağustos’ta Afganistan’da yönetimi ele geçirmesi sonrası, binlerce Afgan adeta akın akın başka ülkelere kaçıyor. Yabancılar da ülkeden hızlı bir şekilde tahliye ediliyor. Taliban ise Afganların ülkeyi terk etmesini istemezken Kabil Havalimanı’ndaki kaos devam ediyor. 

 

 

BAKANLIKTAN KURYELİĞİ 

 

Alman medya kuruluşu LVZ’de yer alan habere göre, Taliban işgalinden önceki Afgan hükümetinde İletişim Bakanı olan Sadaat, 2020’de Almanya’nın Saksonya eyaletine kaçtı. 

 

Sadaat, burada Lieferando adlı yemek teslimatı firmasında bisikletli kurye olarak çalışmaya başladı. 

 

GALERİ

About admin

Check Also

Arnavut kaldırımı nasıl yazılır? TDK Arnavut kaldırımı yazılışı birleşik mi, ayrı mı?

18.06.2022 15:52 Son Güncelleme: 18.06.2022 15:54 Türki Dil Kurumu resmi internet adresinde kelimelerin doğru yazılışları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.