Canlı yayında satanist ayini! Her şey bir anda oldu

ABC adlı kanalda haber sunucusu Yvonne Yong, rutin bir gece haberleri programı sunuyordu. Yong, Queensland eyaletinde polis köpeklerine yönelik yaralama ya da öldürme olaylarının ceza gerektiren suç olarak kabul edilmesine ilişkin yasa tasarısına dair bir haber aktarırken, canlı yayında hiç beklenmedik bir olay yaşandı.

 

Yong’un sunumu sırasında ekranlara bir anda bir satanist ayininin görüntüleri geldi. Görüntülerde, ters dönmüş bir haçın yanında duran siyah cübbeli birinin, “Selamlar olsun, Şeytan” dediği duyuluyor.

 

20 Ağustos’ta Media Watch tarafından paylaşılan videoda, bu sıradışı kesintinin ardından yayının normale döndüğü ve ekrana Yong’un geldiği görülüyor. Sunucu, biraz duraksadıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi yayına devam ediyor.

 

Satanist ritüelin görüntülerinin başka bir habere ait olup olmadığı henüz bilinmezken, ABC olaya ilişkin bir açıklama yapmadı.

 

Öte yandan internette bazı sosyal medya kullanıcıları, görüntülerdekilerin Noosa Şeytan Tapınağı üyeleri olabileceğini söyledi. Noosa’nın üyeleri, hükümetten satanistlerin de okullarda din dersi vermelerine olanak sağlamasını talep etmeleriyle gündeme gelmişti.

 

Bu yöndeki baskılarını artıran grubun, eyaletin eğitim birimine karşı dava açtığı da bildirildi. Noosa Şeytan Tapınağı ise internette viral hale gelen olayın videosunu resmi Twitter hesaplarından “Şeytan’ın işine akıl sır ermez” mesajıyla yeniden paylaştı. (Independent Türkçe)

 

About admin

Check Also

Vaspurakan Savaşı! Vaspurakan şimdiki adı nedir? Tarihte Vaspurakan valileri! Alparslan Büyük Selçuklu Vaspurakan valisi!

Vaspurakan şehri nerede sorusu sıkça araştırılıyor. TRT 1 ekranlarında yayımlanan Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Vaspurakan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.