Bitcoin ile ilgili flaş karar! Ödeme yapılabilecek

10 Ağustos 2021 Salı – 13:30 | Son Güncelleme : 10 08 2021 – 13:30

Tüm dünyayı kasıp kavuran kripto paraların atası Bitcoin ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Artık ödeme yapılabilecek. Bitconi ile bilet almak mümkün olacak. Dünyanın en büyük sinema zinciri AMC, yakında sinema biletlerinde Bitcoin ile ödemeyi kabul edeceğini duyurdu.

Dünyanın en büyük sinema zincirlerinden AMC Entertainment, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sinemaseverlerin biletlerini ve atıştırmalıklarını yıl sonuna kadar Bitcoin olarak ödemesine izin verecek teknolojiyi sunmaya başlayacağını duyurdu.

Şirketin CEO’su Adam Aron, şirketin yeni yatırımcılarının kripto konusunda “hevesli” olduğunu söylerken, “Blockchain ve kripto para hakkında, bundan önceki on yılda öğrendiğimden daha fazlasını son altı ayda öğrenmek zorunda kaldım” dedi.

CNBC’nin haberine göre Aron, “Her halükarda Bitcoin’i kabul etmek için BT programlamasını yapmak zorunda olduğumuzdan, şu anda ABD sinemalarımızda çevrimiçi satın almalar için Apple Pay ve Google Pay’i kabul etmek için aynı anda kodu yazıyoruz” dedi.

 

Müşteriler çalışma tamamlandığında Bitcoin ile çevrimiçi olarak sinema biletlerini satın alabilecek. 

 

Yatırımcılar haberi sevinçle karşıladı. AMC hisseleri, mesai sonrası işlemlerde yüzde 5,3 yükseldi. Bitcoin pazartesi gecesi bir önceki güne göre yüzde 5.5 arttı. Kripto para birimleri daha yaygın hale geldikçe, şirketler işlerine nasıl dahil edeceklerini araştırıyor.

 

Bu gelişme, Amazon’un Bitcoin ödemelerini kabul etmesi konusundaki tartışmaların arkasından geldi. Geçtiğimiz günlerde de Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey kripto para biriminin Twitter’ın ileriye dönük stratejisinin önemli bir parçası olabileceğini söylemişti. 

 

Bazıları bunu, müşterileri pandemiden dolayı zorlu birkaç ay sonra sinemalara geri dönmeye teşvik etmek için bir hamle olarak gördü. Çoğu sinema COVID-19 salgını nedeniyle kapatıldı. 

About admin

Check Also

Anka Kuşu Nedir, Neyi Temsil Eder? Anka Kuşu Hikayesi Neyi Anlatır?

 Anka Kuşu Nedir?  Anka kuşu aynı zamanda diğer ismine Zümrüdüanka kuşu olarak bilinmektedir. Kökeni ise …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.