Yüzerken sürat teknesi çarpmıştı! Acı haber geldi

Olay, dün Erdek’in Çuğra sahili açıklarında saat 19.00 sıralarında meydana geldi. Ankara’da yaşayan Elvan Fırat Taşdöğen, ailesi ile birlikte Erdek ilçesi, Sahil Mahallesi’ndeki yazlık evlerine tatil için geldi. Taşdöğen, Çuğra sahillinde denize girdi. 

 

Sürücüsü henüz öğrenilemeyen ‘Alpına’ isimli sürat teknesi ise, iddialara göre yanaştığı iskeleden güvenlik çemberine yakın bir şekilde hızla hareket ederek, yaklaşık 50 metre yakınında yüzen 3 kişinin üzerine doğru geldi. Bu sırada sürat teknesi, denizde yüzen Elvan Fırat Taşdöğen’e çarptı. 

 

Çarpmanın şiddetiyle baygınlık geçiren kadına, yakındaki bir tekne sahibi yardım etti. Çevredeki vatandaşlar da denize girerek, bir kolu kırıldığı öğrenilen kadını, sahile çıkardı ve durumu sağlık ekiplerine bildirdi.  

 

 

Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Neyyire Sıtkı Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Elvan Fırat Taşdöğen, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Evli ve bir çocuk annesi olduğu öğrenilen Taşdöğen’ni, cansız bedeni kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. 

 

Olayın ardından harekete geçen Sahil Güvenlik ekipleri, sürücüyü ve tekneyi buldu. Gözaltında bulunan sürücünün işlemleri sürüyor. Olayla ilgili savcılık incelemesi devam ediyor. 

 

 

‘CANLARIMIZI ALIYORLAR, CEZALANDIRMALARINI İSTİYORUM’ 

 

Taşdöğen’in cenazesi Bursa Adli Tıp Kurumu’na getirildi. Elvan Fırat Taşdöğen’in eşi Aydın Taşdöğen, acılarının çok büyük olduğunu belirterek, “Böyle bilinçsiz insanlar kıyı şeridinde sürat teknesiyle gezip canlarımızı alıyorlar. Bu insanların cezalandırılmalarını istiyorum. Bunlar ne kadar cezalandırılırsa cezalandırılsın canımın geri gelmeyeceğini biliyorum.  

 

 

Bir evlat yetim kaldı, bir eşi eşsiz bıraktı. Şimdi annesi bir taraftan, kardeşi bir taraftan, ben bir taraftan yanıyoruz. Değer miydi böyle bir şeye? Cezalar yeteri kadar uygulanmadığı için böyle durumlarda kalıyoruz. Bir tarafta kadın cinayetleri bir tarafta da kaza süsü verilmiş cinayetler. Ben kaza olduğu sırada Ankara’daydım.  

 

Ben şimdi eşimin bu haline nasıl bakacağım, nasıl dayanacağız, bundan sonraki hayatımıza nasıl devam edeceğiz? Bir evladı var” diye konuştu. 

 

 

‘İNSANLARIN YÜZDÜĞÜ YERDE TEKNE GEZMEMELİ’ 

 

İYİ Parti Yıldırım Meclis Üyesi ve Elvan Fırat Taşdöğen’in yazlığındaki komşusu Mehmet Yılmaz da şunları söyledi: 

 

“Bir kez daha gördük ki, insan hayatı pamuk ipliğine bağlı. Dikkatsiz bir tekne sürücüsünün bir anlık gafleti, bir canımızı bizden alıp kopardı. İnsanların gezdiği yerde tekneyle gezen birinin dikkat etmesi gerekir ya da teknelerin o alanlara girmemesi gerekir.  

 

 

Ne yazık ki, çarpmanın olduğu yerde duba yoktu. Sürekli orada gezen teknelerin denetlendiğini görmüş olsaydık, bugün Elvan yaşıyor olacaktı. Biz yüzdük sahile dönüyorduk, aynı güzergahta Elvan ve yanındaki komşumuz denize doğru gidiyorlardı. Biz karaya çıkmak üzereyken bir ‘imdat’ çığlığı duyduk.  

 

Tekne sürücüsü şoka girmiş bekliyordu, diğer taraftan ‘imdat’ çığlığına sahilden koşan olmadı. Sahilden kurtarma motoruyla yardıma gelenler oldu ve yanındaki arkadaşımız Elvan’ın suyun üzerinde kalması için uğraştı. Elvan’ı sahile aldığımızda nabzı durmuştu, kolunda ve göğsünde kesik vardı. Yapılan otopside kan kaybından ve çok miktarda su yuttuğu için hayatını kaybettiğini söylediler.  

 

 

Sahile 30 metre mesafede değil o alanda insanlar yüzüyor, insanların yüzdüğü yerde tekne gezmemeli. Başıboş jet skilerin ne işi var orada. Bir hayat bir anlık gafletle koparıldı, Elvan’ı çekip aldılar elimizden” ifadelerini kullandı. 

 

Yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edilen Elvan Fırat Taşdöğen’in cenazesi, Ankara’da Seyranbağları Mahallesi, Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verilecek. 

 

About admin

Check Also

Anka Kuşu Nedir, Neyi Temsil Eder? Anka Kuşu Hikayesi Neyi Anlatır?

 Anka Kuşu Nedir?  Anka kuşu aynı zamanda diğer ismine Zümrüdüanka kuşu olarak bilinmektedir. Kökeni ise …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.