AÖL kayıt yenileme 2021! Açık öğretim lise kayıtları ne zaman başlıyor? Açık Lise Kayıt tarihleri!

  • Haberler »
  • Eğitim Haberleri »
  • Açık öğretim lise kayıtları ne zaman? AÖL ek sınavı ne zaman? AÖL kayıt yenileme tarihleri!

08 Ağustos 2021 Pazar – 11:59 | Son Güncelleme : 08 08 2021 – 11:59

AÖL kayıt yenileme tarihleri liseyi açıktan okuyan pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından AÖL için ek sınav tarihini duyurdu. Açık Lise öğrencileri kayıt yenileme işlemi yaparak ek sınava katılabilecek. Açık Lise sınavları online olarak yapılacak. Peki, Açık öğretim lise kayıtları ne zaman? AÖL ek sınavı ne zaman? Açık öğretim lise kayıtları ne zaman başlıyor? AÖL kayıt yenileme tarihleri!

AÖL kayıt yenileme 2021 tarihleri pek çok öğrenci tarafından merak ediliyor. Lise eğitimini açıktan okuyan pek çok kişi, AÖL kayıt yenileme ve ek sınav tarihlerini araştırıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından AÖL ek sınav duyurusu yaptı. Peki, Açık öğretim lise kayıtları ne zaman?  AÖL ek sınavı ne zaman? Açık öğretim lise kayıtları ne zaman başlıyor? AÖL kayıt yenileme tarihleri!

 

 

AÖL EK SINAV TARİHLERİ

 

Açık öğretim lisesi 2020 – 2021 eğitim öğretim yılı ek sınavına ait kayıt yenileme işlemleri 9-13 ağustos 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

Ek sınav ise 16-20 ağustos 2021 tarihleri arasında online (çevrim içi) olarak yapılacaktır.

 

EK SINAVA KİMLER KATILABİLİR?

 

Ek sınava belirtilen tarihler arasında kayıt yenileyen tüm öğrenciler katılabilecektir.

 

AÖL EK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

 

Açık Öğretim Lisesi ilk kayıt ve kayıt yenileme, ders seçme ve sınav merkezi güncelleme, sınav giriş belgesi ile sonuçların yayımlanacağı tarihler ve sınav tarihleri Açık Öğretim Lisesi resmi WEB sitesinde yayınlanır.

 

AÖL sınav sonuçları için değerlendirme süreci, Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmektedir. Değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından sonuç bilgileri “http://aolweb.aol.meb.gov.tr” sitesi üzerinden erişime açılmaktadır. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve daha önce AÖL Müdürlüğü tarafından verilen AÖL öğrenci şifresi ve güvenlik koduyla sonuç sorgulaması yapabilmektedir. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrenci adreslerine gönderilmemektedir.

 

AÖL EK SINAV NEDİR?

 

Ek sınavlar, her yıl 2+1 şeklinde 3 dönemde yapılan dönem sınavlarından değildir. Ek sınavlar bakan oluru ile yapılan istisnai sınavlardır. Bu nedenle ek sınavlar her öğretim yılı başında açıklanan iş takviminde duyurulmaz ve dönemden sayılmaz.

About admin

Check Also

Arnavut kaldırımı nasıl yazılır? TDK Arnavut kaldırımı yazılışı birleşik mi, ayrı mı?

18.06.2022 15:52 Son Güncelleme: 18.06.2022 15:54 Türki Dil Kurumu resmi internet adresinde kelimelerin doğru yazılışları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.