KPSS alan sınavı kaç dakika? 2021 KPSS alan sınavı ne zaman? KPSS’den en erken saat kaçta çıkılır?

07 Ağustos 2021 Cumartesi – 9:16 | Son Güncelleme : 07 08 2021 – 9:16

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, 2021-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Alan Bilgisi Sınavları bugün gerçekleştirilecek. Adaylar sabah saatlerinden itibaren KPSS Alan Bilgisi sınavının saat kaçta başlayıp, kaçta biteceğini araştırıyor. Peki, KPSS alan sınavı kaç dakika? 2021 KPSS alan sınavı ne zaman? KPSS’den en erken saat kaçta çıkılır? KPSS Alan Bilgisi Sınavları saat kaçta başlıyor, kaçta bitiyor? İşte detaylar…

KPSS Alan Bilgisi Sınavları bugün ve 8 Ağustos’ta yapılacak. KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. Oturumunda  (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri)  adaylar, kendilerine çoktan seçmeli yöneltilen soruları yanıtlayacak. Peki,  KPSS alan sınavı kaç dakika? 2021 KPSS alan sınavı ne zaman? KPSS’den en erken saat kaçta çıkılır? KPSS Alan Bilgisi Sınavları saat kaçta başlıyor, kaçta bitiyor? İşte detaylar…

 

KPSS ALAN BİLGİSİ SINAVLARI SAAT KAÇTA BAŞLIYOR, KAÇTA BİTİYOR?

 

ÖSYM  Başkanlığınca, 2021 KPSS Alan Bilgisi Sınavları bugün ve yarın gerçekleştirilecek. Saat 10.15’te başlayacak KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. Oturumunda  (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri)  adaylar, kendilerine çoktan seçmeli yöneltilen 120 soruyu 150 dakikada çözecek.  Saat 14.45’teki KPSS Alan Bilgisi Sınavları 2. Oturumunda (Hukuk, İktisat,  Maliye) adaylara, çoktan seçmeli 120 soru yöneltilecek ve soruları cevaplamaları  için 150 dakika süre verilecek.

 

KPSS ALAN BİLGİSİ 3. OTURUMU NE ZAMAN?

 

8 Ağustos’ta saat 10.15’te başlayacak KPSS Alan Bilgisi Sınavları 3.  Oturumunda (İşletme, Muhasebe, İstatistik) adaylar, çoktan seçmeli 120 soruyu 160  dakikada cevaplayacak. Adaylar, sınavın sabah oturumlarında 10.00, öğleden sonraki oturumunda  saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

 

KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ ALINDI!

 

ÖSYM, Kovid-19 salgınına karşı 2021-KPSS Alan Bilgisi Sınavları  öncesinde tedbir aldı. Bu kapsamda, sınav binalarının detaylı temizliği  yapılacak. Ayrıca buralar dezenfekte edilecek. Adaylara sınav binası girişlerinde görevliler tarafından maske ve  dezenfektan dağıtılacak. İsteyen adaylar, dezenfektanlarını yanlarında getirebilecek. Sınav  görevlilerine de maske ve dezenfektanla lateks eldiven verilecek. Adaylar ve  görevliler, kendi maske ve/veya siperlikleri ile de sınava gelebilecek.

 

Kovid-19 durumu olan adaylar, sınav merkezlerinde hazırlanan ayrı  salonlarda sınava alınacak. Sınav görevlileri ve adayların Kovid-19 durumları,  HES kodları aracılığıyla takip edilecek.

 

Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için  adaylar ve sınav görevlileri dışında hiç kimse okul bahçelerine alınmayacak.  Adaylar, sınav binalarına girişte ve sınav bitiminde binadan çıkışta, sosyal  mesafenin korunması için sınav görevlileri tarafından yönlendirilecek.

 

Ayrıca, sınav günü nüfus cüzdanını kaybedenlere geçici kimlik belgesi  vermek için açık tutulacak nüfus müdürlükleri de ÖSYM’nin internet sitesinden  duyuruldu.

About admin

Check Also

Merak edildi: Albız ne demek? Tarihte Albıs ne anlama geliyor? Albıs neye ve kime denir?

Destan dizisinde Albıs ya da Albız kelimesi gündem oldu. Albız kelimesi aynı zamanda Albıs, Albas …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.