KPSS A Grubu ve öğretmenlik sınavı ne zaman, saat kaçta? 2021 KPSS giriş belgesi nasıl sorgulama ve sınav yeri öğrenme ekranı!

  • Haberler »
  • Eğitim Haberleri »
  • KPSS A Grubu ve öğretmenlik sınavı ne zaman, saat kaçta? 2021 KPSS giriş belgesi nasıl sorgulama ve sınav yeri öğrenme ekranı!

31 Temmuz 2021 Cumartesi – 10:03 | Son Güncelleme : 31 07 2021 – 10:03

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, 2021- Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik (genel yetenek-genel kültür ve eğitim bilimleri) Sınavı 101 sınav merkezinde yarın gerçekleştirilecek. Peki, KPSS A Grubu ve öğretmenlik sınavı ne zaman, saat kaçta? İşte KPSS giriş belgesi nasıl sorgulama ve sınav yeri öğrenme ekranı!

KPSS A Grubu ve öğretmenlik sınavı ne zaman, saat kaçta? KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı yarın yapılacak. Saat 10.15’te başlayacak Genel Yetenek-Genel Kültür Sınavında  adaylara, çoktan seçmeli 120 soru yöneltilecek ve soruları cevaplamaları için 130  dakika süre verilecek. Saat 14.45’te başlayacak Eğitim Bilimleri Sınavında ise çoktan seçmeli  80 soru yöneltilecek ve soruları cevaplamaları için 100 dakika verilecek. Adaylar, sınavın sabah oturumunda 10.00, öğleden sonraki oturumunda  saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacak. 2021 KPSS giriş belgesi nasıl sorgulama ve sınav yeri öğrenme ekranı…

Sınavda Kovid-19 önlemleri alınacak

ÖSYM, Kovid-19 salgınına karşı 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı  öncesinde tedbir aldı. Bu kapsamda, sınav binalarının detaylı temizliği  yapılacak. Ayrıca buralar dezenfekte edilecek.

Adaylara sınav binası girişlerinde görevliler tarafından maske ve  dezenfektan dağıtılacak.

İsteyen adaylar, dezenfektanlarını yanlarında getirebilecek. Sınav  görevlilerine de maske ve dezenfektanla lateks eldiven verilecek. Adaylar ve  görevliler, kendi maske ve/veya siperlikleri ile de sınava gelebilecek.

Kovid-19 durumu olan adaylar, sınav merkezlerinde hazırlanan ayrı  salonlarda sınava alınacak. Sınav görevlileri ve adayların Kovid-19 durumları,  HES kodları aracılığıyla takip edilecek.

Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için  adaylar ve sınav görevlileri dışında hiç kimse okul bahçelerine alınmayacak.  Adaylar, sınav binalarına girişte ve sınav bitiminde binadan çıkışta, sosyal  mesafenin korunması için sınav görevlileri tarafından yönlendirilecek.

Ayrıca, sınav günü nüfus cüzdanını kaybedenlere geçici kimlik belgesi  vermek için açık tutulacak nüfus müdürlükleri de ÖSYM’nin internet sitesinden  duyuruldu.

KPSS SINAV YERİ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Sınava Giriş Belgesi adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sınava Giriş Belgesini kaybeden adaylar tekrar internetten edinebileceklerdir. Adaylar internetten edinecekleri Sınava Giriş Belgelerinin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur.

 

About admin

Check Also

İklab Nedir, Ne Vakti Olur? İklab Örnekleri…

İklab, diğer adıyla Tenwin Harekesi olarak da bilinir. Öz ya da yüksek olmak üzere iki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.